mobile-menu

Zapraszamy na seminaria o rodzicielstwie

Masz ochotę na chwilę refleksji nad własnym podejściem do rodzicielstwa, wychowania i relacji z innymi? Chcesz mądrze towarzyszyć dziecku, wspierać je w budowaniu poczucia własnej wartości, zaufać kompetencjom dziecka pozostając jednocześnie jego przewodnikiem po świecie, a przede wszystkim stworzyć autentyczną, opartą na wzajemnym szacunku, relację z dzieckiem? Jeżeli tak, serdecznie zapraszamy na seminaria inspirujące – spotkania poświęcone budowaniu relacji rodzic-dziecko w oparciu o kluczowe wartości podejścia Jespera Juula, duńskiego terapeuty rodzinnego i autora takich książek jak np. „Twoje kompetentne dziecko” czy „Nie z miłości”. Seminaria są prowadzone pod patronatem Familylab, organizacji wspierającej rodziców w rozwoju i kształtowaniu relacji z dziećmi. W październiku i listopadzie organizujemy cztery seminaria, o szczegółach przeczytacie poniżej. Koszt jednego seminarium to 60 zł/osoba, a poprowadzi je Agata Blady, psycholog i terapeuta dzieci i młodzieży, certyfikowany trener Familylab.

Wszystkie spotkania odbędą się
w Przedszkolu Montessori Artystyczny Kącik,
Warszawa-Ursynów, ul. Pustułeczki 10

ZAPISZ SIĘ »

Możesz się zapisać na wybrane lub na wszystkie seminaria inspirujące

—–

Jestem OK taki, jaki jestem

Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? Co jest dla nich wspierające a co nie? I dlaczego poczucie własnej wartości jest takie ważne? Na seminarium dowiecie się, jak towarzyszyć dziecku w sposób konstruktywny – wspierać budowanie własnej wartości, ale nie „rozpuszczać”. Komunikować, dając bezcenne informacje zwrotne dla dziecka, a przy okazji dowiadywać się więcej o sobie. Poczucie własnej wartości jest kluczowe w rozwoju młodego człowieka, decyduje o jakości naszego życia i o charakterze związków z innymi ludźmi, pozwala rozwijać swój potencjał, dbać o własne granice i stanowi psychospołeczny system odpornościowy człowieka.

Termin:  9.10.2019 w godz. 18.30-21.00

Dorosły jak latarnia morska

Czym jest dzisiaj wychowanie? Czego potrzebują dzieci i jak stać się ich przewodnikiem? Jak budować autorytet oparty na miłości, a nie posłuszeństwie? Seminarium dotyczy mądrego przewodnictwa dorosłych w życiu dzieci, które są kompetentne, ale brakuje im doświadczenia, jakie mają dorośli. Zastanowimy się, co cennego rodzice i opiekunowie mogą wnieść w życie dzieci, a czego lepiej unikać, żeby im nie zaszkodzić, jaką jakość relacji chcemy tworzyć w naszej rodzinie, na czym oprzeć autorytet i jak odnaleźć swój indywidualny styl przywództwa.

Termin: 23.10.2019 w godz. 18.30-21.00

Sztuka mówienia „nie” z czystym sumieniem

Seminarium jest poświęcone komunikowaniu granic w relacji, a to pozwala na budowanie relacji pełnej szacunku dla siebie i innych. Często wydaje nam się, że „nie” jest przeciwieństwem miłości: odrzuceniem, odmową okazania troski i zainteresowania, a ze strony dziecka po prostu nieposłuszeństwem. Jeśli jednak chcemy, żeby relacje w naszej rodzinie były zbudowane na równej godności wszystkich osób, musimy otworzyć drzwi dla „nie”, dla dialogu i dla dyskusji. Przyjrzymy się temu, co ukrywa się za „nie”, zastanowimy się, jak mówić je z czystym sumieniem – bez wyrzutów sumienia i krzywdzenia innych.

Termin: 6.11.2019 w godz. 18.30-21.00

Agresja – niebezpieczne tabu

Dlaczego dzieci się złoszczą? Jak reagować na ich trudne zachowania? I jak uczyć je radzenia sobie z emocjami? Na seminarium będziemy rozmawiać o agresji dziecięcej – czym jest, jakie są jej objawy, o czym nam mówi i jak wykorzystać ją w sposób konstruktywny? Choć najchętniej wyeliminowalibyśmy agresję z własnego życia, dla wszystkich będzie lepiej, kiedy nauczymy się o niej rozmawiać i ją rozumieć. Frustracja i wybuchy złości u dzieci to ważna informacja dla dorosłych o tym, że pewne potrzeby dzieci nie są zaspokojone lub ich granice są przekraczane.

Termin: 20.11.2019 w godz. 18.30-21.00

ZAPISZ SIĘ »


INTROSFERA
Terapia i Rozwój

Skontaktuj się z nami, odpowiemy na Twoje pytania

Dobrodzieja 29A, 02-998 Warszawa

tel. +48 518 161 944

kontakt@introsfera.pl