Małgorzata Kłoś

Psycholog, psychoterapeuta. Pracuje z dorosłymi, parami, rodzinami, oraz młodzieżą od 16 roku życia.

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, obecnie na ostatnim roku całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty.

Doświadczenie w pracy z dorosłymi zyskała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziale Kliniki Nerwic oraz w Ośrodku Centrum. Doświadczenie w pracy z młodzieżą i młodymi dorosłymi zdobywała w placówkach oświatowych, z którymi jest związana od 15 lat. Pracuje w I SLO z Oddziałami Międzynarodowymi IB w Warszawie, prowadzi konsultacje dla uczniów, rodziców, oraz nauczycieli. Była też związana z Młodzieżowym Ośrodkiem Psychoterapii w Warszawie, gdzie regularnie superwizowała swoją pracę szkolnego psychologa. Od wielu lat współpracuje z Urzędem ds. Cudzoziemców, wspierając uchodźców dotkniętych traumatycznymi doświadczeniami.

Pracuje w nurcie psychodynamiczno-systemowym, biorąc pod uwagę kontekst rodzinny w relacji z pacjentem indywidualnym. Z rodziną pracuje w duecie, co uważa za najbardziej efektywną formę pomocy. Osobom dorosłym pomaga mierzyć się z trudnościami z samoakceptacją oraz w relacjach, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wspiera osoby z zaburzeniami lękowo-nerwicowymi, depresją, DDD, w procesie żałoby. Pracuje również z młodymi dorosłymi, pomagając im w wejściu w dorosłe życie, w zaburzeniach lękowych, depresją oraz w kryzysie tożsamości i adolescencji. W pracy z parami pomaga w kryzysach w obszarze komunikacji, zaufania, budowania bliskości, a także w sytuacjach okołorozwodowych.

Regularnie poszerza swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach, wykładach i konferencjach. Swoją prace superwizuje u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego.